Shromažďovací

Často jsou označované také jako pilinové záchody. Jejich princip je založen právě na zasypávání exkrementů pilinami. Konstrukce záchodů je velmi jednoduchá. Stačí pouze vhodný zásobník opatřit sedátkem a v další nádobě mít připraven zásypový materiál s lopatkou. V zásobníku se shromažďují moč a stolice dohromady. Zásyp provádíme po každé velké potřebě. Při dodržování těchto jednoduchých pravidel záchod nezapáchá, pohled do něj není odpuzující a neláká hmyz. Po naplnění zásobníku jeho obsah nasypeme do kompostu a překryjeme trávou, listím nebo slámou. Kompostovacím procesem jsou zničeny nežádoucí patogeny obsažené v lidských výkalech. Minimální doba kompostování je šest měsíců. Jsou vhodné do chatek, kadibudek, karavanů nebo je lze využít jako záložní záchody.

Výhody: Mobilnost, jednoduchost, nízká cena, živiny pro rostliny, nevyžadují elektrické připojení, fungují bez ohledu na teplotu okolí.
Nevýhody: Rychlé plnění zásobníku, časté vynášení, nutnost provádět zásyp.

Pilinka 504

Pilinka 504 je nejjednodušší shromažďovací záchod. Je lehký, stabilní a snadno přenosný.

Pilinka 504 plus

Pilinka 504+ je nejjednodušší shromažďovací záchod. Od Pilinky 504 se liší tím, že je v ní vložená další nádoba, která slouží jako jímací.

Sanitoa

Je velice elegantní pilinový shromažďovací záchod s komfortním posezením.

© 2020 Yootheme