Kadibudky - výroba

V současné době nemáme kapacity pro výrobu kadibudek. Protože se jedná o jednoduchou stavbičku, je v silách každého šikovného zahrádkáře si jí vyrobit. Podělím se s Vámi o zkušenosti s výrobou. 

 p1250308 600x800

Běžné rozměry kadibudky jsou (hloubka x šířka) 100 x 90 cm nebo 110 x 100 cm. Výška vstupu stačí 205 cm a v zadní části 180 - 190 cm. Větší kadibudky děláme, když se přidává pisoár pro pány. Při stavbě konstrukce nezapomeňte zavětrovat (udělat v rozích vzpěry).

 V základu jsou trámky 80 x 80 mm. Konstrukce je z hranolů 60 x 40 mm. Pobití je palubkami tloužťky 19 mm. Lze použít překližku ap., neosvědčily se OSB desky (odlupovaly se z nich ostré šupinky). Podlaha je buď z palubek 19 mm nebo prken cca 23 mm. Střecha buď palubky nebo překližka, případně OSB deska pobyté lepenkou nebo různé trapézové průsvitné polykarbonátové desky.

Dveře doporučuji udělat užší než je rozsah přední stěny (60 cm). Bude Vás to stát hranol navíc, ale při větru se vám nevyvrátí z pantů. Panty jsou na straně přidaného trámku. Zavírání na háček, obrtlík nebo zástrčku. Kdo je zručnější použije klasický zámek s klikou (vyžaduje větší přesnost a pokud se kadibudka pohne, tak to zlobí).

Jako základ pod kadibudku je vhodný rovný terén a kadibudku usadit na dlaždičky ap. V případě otevřeného terénu se nám stávalo, že nám kadibudku vyvrátil vítr. Myslete na to a alespoň v jednom bodě kadibudku ukotvěte k zemi. Snad to nebude hodnoceno jako pevná stavba. Úředník je holt úředník.

Ošetření spodku proveďte gumoasfaltem, kadibudku natřete ochranným nátěrem proti hnilobě a hmyzu. Vyzdobte si jí dle svého uvážení. O barvách se poraďte s odborníkem.

Do hotové kadibudky lze umístit různé druhy toalet. Rozhodně se vyvarujte vykopání díry a zhotovení latríny. Dostáváte exkrementy mimo dosah roztlin a živočichů (kromě much ap.) a podle prostupnosti zeminy můžete ohrozit spodní vodu.

Do kadibudek jsou nejvhodnější shromažďovací pilinové toalety (Pilinka 4Sanitoa), snáslednou separací (Pilinka 4SKekkila 50) nebo separační (Privy 500). Komponenty pro následnou separaci a trativod mohu dodat.

Sezení v kadibudce lze udělat i klasicky dřevěné. Vrchní desku doporučuji z vodoodpudivé překližky tl. 15mm. Dělali jsme jí dělenou. Deska se sedátkem nad jímací nádobou je oddělávací. Deska s nádobou na piliny je uchycená pevně.

Podle typu použité toalety se provádí ještě odvětrání. Kadibudka sama o sobě by neměla být zcela uzavřená. K některým typům toalet se dělá odvětrání mřížkou po průchodu z kadibudky nebo větracím komínkem. 

Možnosti provedení toalet jsou v následném článku.

 

Správa webu

   Pro Honzu vytvořil: David Horáček
© 2012 - 2017

Počítadlo návštěv

TOPlist

Hosté na webu

Právě připojeni - hostů: 22 

Počítadlo článků

Počet zobrazení článků : 195688

Založeno na Joomla!. XHTML and CSS.