Shromažďovací ekozáchody

Často jsou označované také jako pilinové záchody. Jejich princip je založen právě na zasypávání exkrementů pilinami. Konstrukce záchodů je velmi jednoduchá. Stačí pouze vhodný zásobník opatřit sedátkem a v další nádobě mít připraven zásypový materiál s lopatkou. V zásobníku se shromažďují moč a stolice dohromady. Zásyp provádíme po každém použití záchodu. Při dodržování těchto jednoduchých pravidel záchod nezapáchá, pohled do něj není odpuzující a neláká nežádoucí hmyz. Po naplnění zásobníku jeho obsah nasypeme do kompostu a překryjeme trávou, listím nebo slámou. Kompostovacím procesem jsou zničeny nežádoucí patogeny obsažené v lidských výkalech. Minimální doba kompostování je šest měsíců. Jsou vhodné všude tam, kde je k dispozici kompost nebo je organizován svoz bioodpadu. Lze je využít i jako záložní toalety.

Výhody:
Mobilnost, jednoduchost, cena, živiny pro rostliny, nevyžadují elektrické připojení, fungují bez ohledu na teplotu okolí.
Nevýhody: Rychlé plnění zásobníku, časté vynášení, nutnost provádět zásyp.

 
Pilinka 4

Pilinka 4 je jednoduchý shromažďovací záchod. Je lehký, stabilní a snadno přenosný. Tekutá i tuhá složka je shromažďovaná přímo v tělese záchodu nebo ve vložené nádobě (Pilinka 4+) popřípadě v kompostovatelném pytli. Lze ho použít jako stabilní nebo mobilní záchod v chatách, chalupách nebo kadibudkách. Výhodné je jeho použití jako pohotovostní záchod pro děti, nemocné, starší osoby nebo při živelných pohromách. Jímací nádoba s víkem může sloužit i jako nádoba na odpad. Vrchní záchodová deska se sedátkem je skladná a snadno odnímatelná. 

 Do kadibudek, kde se předpokládá trvalá instalace Pilinky 4 lze použít Pilinka 4S. Je to pilinka doplněná následnou separací. Moč je odváděná mimo jímací nádobu do trativodu nebo kanistru. Ve dně kadibudky je instalováno svodové potrubí, na které se Pilinka 4S jednoduše nasadí. Další provedení a užívaní je stejné jako Pilinka 4.

Objem                            50 litrů

Výška                             520 mm

Průměr hrdla vnější        450 mm

Barevné provedení nádoby - černá a zelená 

 

p1070039 2 Následná separace
   

Cena 

Pilinka 4 1 800,- Kč

Pilinka 4+ 2 100,- Kč

Ukázka doplnění

Pilinky 4 následnou separací

Pilinka 4S  2100,- Kč

 
Sanitoa

Je velice elegantní pilinový záchod s komfortním posezením. Záchod je odvětráván přes poklop sedátka, což eliminuje zkapalňování odpadu v zásobníku. Odnímatelná vrchní část umožňuje snadnou výměnu vnitřního zásobníku a údržbu záchodu. Do zásobníku lze používat kompostovatelné pytle z bioplastu. Toaleta a zásobník jsou vyrobeny z recyklovatelného polyethylenu, sedátko z polypropylenu. Instalace této toalety je velmi jednoduchá. Svoje využití najde na chatách, chalupách, odloučených pracovištích i kadibudkách. Lze jí také využít jako záložní záchod.

Kapacita:                         neomezená
Rozměry:                         výška 57 x šířka 45 x hloubka 67 cm
Barva:                             bílá, granitová

Objem jímací nádoby:      35 litrů
Záruka:                           2 roky

Je možné zvýšit jímací kapacitu Sanitoa. Jednoduchou úpravou se ze shromažďovacího záchodu udělá záchod s následnou separací. Jedná se o úpravu, která vychází ze zkušeností naší firmy. Její realizace je možná na základě projednání a souhlasu zákazníka. Cena kompletní realizace je podle rozsahu prací a zvoleného příslušenství cca 10 800,- Kč.

toaleta pro reklamu3

 Sanitoa bílá

Sanitoa granitová

Cena 7 190,-Kč

Cena 7 230,-Kč

 

 Správa webu

   Pro Honzu vytvořil: David Horáček
© 2012 - 2017

Počítadlo návštěv

TOPlist

Hosté na webu

Právě připojeni - hostů: 34 

Počítadlo článků

Počet zobrazení článků : 189026

Založeno na Joomla!. XHTML and CSS.