Princip separačních kompostovacích záchodů

Separační kompostovací záchody oddělují moč od stolice. Oddělením moči od stolice se značně zvýší jímací možnost zásobníku na tuhou složku. Odborná literatura uvádí až o 80%. Moč se může zachytávat do kanystru nebo svádět do odpadu s vodou nebo do drenáže. V případě zachytávání do kanystru se může používat po naředění 1:8 k zalévání. V nabídce kompostovacích záchodů existuje zařízení, které po napojení na tlakovou vodu toto mísení provádí za vás - Ejektortank. Pozvolné rozprostření moči lze dosáhnout i vhodně navrženou drenáží. Ta přivádí moč do horních vrstev půdy, kde si jí příroda odebírá ke svému využití. Tuhá složka se po naplnění zásobníku ukládá na kompost. Průběžně se zakrývá organickým materiálem - více zde. Vysušený obsah zásobníku lze i pálit. Tato možnost je zmiňována v materiálech dodavatele, ale zatím s tím nemáme žádnou zkušenost.

Celý článek...
 
Modely separačních ekotoalet

Privy 500/501

Weekend

Villa 9000

Separera 30/40

WM-Classic

Kekkila 50

privy_500_4 toaleta pro reklamu3 _900020villa separera 30 WM-Clasic Kekkila 50, záchod s následnou separací
 
Kekkilä 50l a 100l

Kekkilä kompostovací toalety jsou vhodné do chalup, chat a kadibudek. Ke své spolehlivé funkci nepotřebují vodu ani elektrickou energii. Pokud jsou správně užívány, tak nezapáchají ani nelákají hmyz. Fungují jako shromažďovací záchody s následnou separací. Exkrementy jsou jímány dohromady. Tekutá složka prosakuje otvory v jímací nádobě a je sváděna do kanystru (odpadu nebo trativodu). Exkrementy jsou průběžně zasypávány pilinami, rašelinou nebo jiným vhodným materiálem. Kompostování probíhá částečně během používání a je dokončeno po vyprázdnění jímací nádoby na kompostu. Prostor toalety je odvětráván komínovým efektem. Odvětrání lze zlepšit přídavným ventilátorem nebo ventilační hlavicí, které však nejsou součástí dodávky. Materiál sedátka vytváří pocit vyhřívaného sezení. Elegantní vzhled napomáhá k vytvoření příjemného prostředí Vašich úlevových místnustek.

Kekkila 50 Kekkila 100 litrů
Kekkila 50 litrů Kekkilä 100 litrů
7 480,-Kč 14 350,-Kč
Prospekt...ke stažení Prospekt...ke stažení

Jak provést objednávku vybraného záchodu - klikni zde

 
Separační vložka Privy 500 / 501

Privy 500 je nejjednodušší varianta separační toalety. Snadno jí lze nahradit nevyhovující záchod v kadibudkách. Vložku umístíte do původního otvoru toalety, zajistíte odvod moči  a zachytávací nádobu na tuhou složku. Sedátko je  vyrobeno z tvrzeného polystyrénu. Jeho předností je příjemné teplé sezení.

Privy 501 se od předchozího typu liší pouze plastovým prkýnkem.

 
Pokud chceme použít separační vložku v chatě nebo chalupě, je potřeba odvětrávat jímaný prostor buď elektrickým ventilátorem nebo větrnou hlavicí.privy_500_4 Separační vložka Privy 501
 Jak provést objednávku vybraného záchodu - klikni zde

Privy 500

Privy 501

 

Cena 2 840,-Kč

Cena 3 890,-Kč

                                                                                                                  

 
« ZačátekPředchozí123DalšíKonec »

Strana 1 z 3

Správa webu

   Pro Honzu vytvořil: David Horáček
© 2012 - 2017

Počítadlo návštěv

TOPlist

Hosté na webu

Právě připojeni - hostů: 30 

Počítadlo článků

Počet zobrazení článků : 180631

Založeno na Joomla!. XHTML and CSS.