Princip separačních kompostovacích záchodů

Separační kompostovací záchody oddělují moč od stolice. Oddělením moči od stolice se značně zvýší jímací možnost zásobníku na tuhou složku. Odborná literatura uvádí až o 80%. Moč se může zachytávat do kanystru nebo svádět do odpadu nebo do drenáže. V případě zachytávání do kanystru se může používat po naředění 1:8 k zalévání. V nabídce kompostovacích záchodů existuje zařízení, které po napojení na tlakovou vodu toto mísení provádí za vás - Ejektortank. Pozvolné rozprostření moči lze dosáhnout i vhodně navrženou drenáží. Ta přivádí moč do horních vrstev půdy, kde si jí příroda odebírá ke svému využití. Tuhá složka se po naplnění zásobníku ukládá na kompost. Průběžně se zakrývá organickým materiálem - více zde. Vysušený obsah zásobníku lze i pálit. Tato možnost je zmiňována v materiálech dodavatele, ale zatím s tím nemáme žádnou zkušenost.

Celý článek...
 
Modely separačních ekotoalet

S přímou separací - oddělení moči a stolice přímo v sezení záchodu

Privy 500/501

Weekend

Villa 9000

Separera 30/40

WM-Classic

privy_500_4 toaleta pro reklamu3 _900020villa separera 30 WM-Clasic
S následnou separací - moč je svedena až po prosáknutí kompostem
Kekkila 50 Kekkila 100 Biolan 200    
Kekkila 50, záchod s následnou separací Záchod Kekkila 100 litrů Biolan 200 litrů    
 
Kekkilä 50l a 100l

Kekkilä kompostovací toalety jsou vhodné do chalup, chat a kadibudek. Ke své spolehlivé funkci nepotřebují vodu ani elektrickou energii. Pokud jsou správně užívány, tak nezapáchají ani nelákají hmyz. Fungují jako shromažďovací záchody s následnou separací. Exkrementy jsou jímány dohromady. Tekutá složka prosakuje otvory v jímací nádobě a je sváděna do kanystru (odpadu nebo trativodu). Exkrementy jsou průběžně zasypávány pilinami, rašelinou nebo jiným vhodným materiálem. Kompostování probíhá částečně během používání a je dokončeno po vyprázdnění jímací nádoby na kompostu. Prostor toalety je odvětráván komínovým efektem. Odvětrání lze zlepšit přídavným ventilátorem nebo ventilační hlavicí, které však nejsou součástí dodávky. Materiál sedátka vytváří pocit vyhřívaného sezení. Elegantní vzhled napomáhá k vytvoření příjemného prostředí Vašich úlevových místnustek.

Kekkila 50 Kekkila 100 litrů
Kekkila 50 litrů Kekkilä 100 litrů
7 650,-Kč 14 550,-Kč
Prospekt...ke stažení Prospekt...ke stažení

Jak provést objednávku vybraného záchodu - klikni zde

 
Biolan 200 litrů

Biolan 200 litrů je nejoblíbenější kompostovací záchod ve Finsku. Svoji oblibu si získal především tím, že má velký objem jímací nádoby a svedený výluh moči, což umožňuje dlouhý interval vyprazdňování. To je nejen pohodlnější pro obsluhu, ale zároveň i obsah nádoby je již částečně zkompostován. Kompostování napomáhá účinná tepelná izolace jímací nádoby a provzdušňovací kanál, který přivádí vzduch do středu kompostovaného materiálu. Odebírání jímané hmoty se provádí dvířky ve spodní části nádoby. Výluh tekuté složky je zachytáván do kanystru. 

Pokud se rozhodnete pro tento typ záchodu, musíte počítat s tím, že jeho část bude pod podlahou záchodové místnosti nebo kadibudky. Tento prostor musí být přístupný  z libovolné boční strany nebo ze zadu, aby bylo možné odebírat kompost. Rozdělení záchodu na spodní a horní část nám častečně umožňuje upravit výšku sezení podle námi zvoleného poměru.

Parametry

Materiál - polyethylen odolný proti mrazu a UV záření

Objem - 200 litrů

Výška - 97 cm

Dno - 54 x 54 cm

Sezení - 65 x 65 cm

Průměr ventilačního potrubí 75 mm

Vnější průměr hadice pro svod výluhu 32 mm

Ukázka použití záchodu Biolan v interiéru

Komplet obsahuje

Záchod Biolan

Ventilační potrubí 2 x 1 m

Kanystr 25 litrů

Hadici  95 cm

 

 

 

  Cena 20 450,-Kč

Napište si o český návod na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  

Jak provést objednávku vybraného záchodu - klikni zde

 
« ZačátekPředchozí123DalšíKonec »

Strana 1 z 3

Správa webu

   Pro Honzu vytvořil: David Horáček
© 2012 - 2017

Počítadlo návštěv

TOPlist

Hosté na webu

Právě připojeni - hostů: 32 

Počítadlo článků

Počet zobrazení článků : 189017

Založeno na Joomla!. XHTML and CSS.